بیوگرافی کامل لیدیا میلت

بازدید: 389 بازدید
زمان مطالعه: 4 دقیقه

درباره لیدیا میلت

لیدیا میلت (به انگلیسی : Lydia Millet ) رمان‌نویس و فعال و حامی محیط زیست آمریکایی است. او در ۵ دسامبر ۱۹۶۸ در شهر بوستون ایالت ماساچوست به دنیا آمد اما در تورنتو کانادا بزرگ شد. او دارای لیسانس هنر در مطالعات میان رشته ای از دانشگاه تورنتو و بالاترین افتخارات در رشته نویسندگی خلاق از دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل و مدرک کارشناسی ارشد سیایت محیط زیست از دانشگاه دوک است.

لیدیا میلت

او نویسنده بیش از یک دوجین کتاب از جمله رمان، مجموعه داستان کوتاه و کتاب های غیرداستانی است. آثار او اغلب مضامینی چون محیط زیست، حمایت از حقوق حیوانات و عدالت اجتماعی را در بر می گیرد.

 میلت به دلیل گرایش سیاسی، سبک نوشتن خود در طنز و به خصوص طنز سیاه و همچنین توانایی اش در پرداختن به مسائل جدی با حساسیت و ظرافت خاص خود شناخته شده است.

کتاب های لیدیا میلت

از جمله آثار برجسته لیدیا میلت می توان به رمان های «زندگانی شاد من (۲۰۰۲) »، «آه! دل پاک و درخشان (۲۰۰۵) »، «چراغ های ارواح (۲۰۱۱) » و «پریان دریایی در بهشت (۲۰۱۴)» اشاره کرد.

میلت در داستان پریان دریایی در بهشت، رابطه بین انسان‌ها و جهان طبیعی را از دریچه نگاه زوجی که در تعطیلات خود در جزیره ای گرمسیری با پریان دریایی مواجه می شوند و در مجموعه داستان کوتاه «عشق در نوزاد میمون (۲۰۰۹)» که روابط بین انسان و حیوانات را در مجموعه ای از داستان های به هم پیوسته، بررسی می کند.

او در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه PEN Center USA برای رمانبره شیرین بهشتشد. میلت همچنین فینالیست جایزه پولیتزر و جایزه ملی منتقدان کتاب لس آنجلس تایمز بوده است.

همچنین میلت در سال ۲۰۲۰ برای برای رمان «کتاب مقدس کودکان » ، نامزد نهایی جایزه ملی کتاب داستان شد و این کتاب از طرف نیویورک تایمز جز ده کتاب برتر سال معرفی شد.

دایناسورها نوشته لیدیا میلت

دیگر آثار

از دیگر آثار لیدیا میلت می توان به « همه‌چیز خواران (۱۹۹۶) »، « جورج بوش، شاهزاده سیاه عشق: یک عاشقانه ریاست جمهورانه (۲۰۰۰ ) »، « همه زیبا هستند (۲۰۰۵) »، « چگونه مردگان رؤیا می‌بینند (۲۰۰۸ ) »، « قرص ها و کشتی های ستاره ای (۲۰۱۴)» ، «بیشتر نجنگ (۲۰۱۸)» ، « شکوه (۲۰۱۲ ) » و «داینسور ها (۲۰۲۲)» اشاره کرد.

لیدیا میلت به عنوان یک فعال محیط زیست

میلت علاوه بر نویسندگی و تدریس، مدافع اهداف زیست محیطی است و با سازمان هایی مانند مرکز تنوع زیستی ( Center for Biological Diversity) و به عنوان عضو هیئت مدیره جشنواره پرندگان توسان ( Tucson Birding Festival) کار کرده است.

میلت همچنین با مرکز تنوع زیستی برای افزایش آگاهی در مورد وضعیت اسفناک گونه های در خطر انقراض نیز کار کرده است.

دستاورد های ادبی

لیدیا میلت همچنین به خاطر دستآورد هایش در دنیای ادبی شناخته شده است، زیرا بورسیه گوگنهایم، جایزه وایتینگ و اقامت در بنیاد لانان را دریافت کرده است و همچنین در دانشگاه ها و موسسات مختلفی از جمله دانشگاه ایالتی آریزونا و دانشگاه آریزونا نویسندگی تدریس کرده است.

سخن آخر

در مجموع، لیدیا میلت نویسنده ای با استعداد و چندوجهی است که سهم قابل توجهی در زمینه های ادبیات و محیط زیست داشته است و مطمئناً آثار تأمل برانگیز و اغلب طنزآمیز او، برای سالیان آینده نیز همچنان در میان خوانندگان طنین‌انداز خواهد شد.

 

زندگینامه لیدیا میلت

میلت در حال حاضر در شهر توسان واقع در آریزونا زندگی می‌کند، جایی که همچنان به نوشتن و مشارکت در حمایت های محیط زیستی ادامه می‌دهد

مطالعه بیشتر